Aktuality

Seňorina Café – Káva, která pomáhá

Novinka na našem e-shopu. Seňorina Café je káva, která pomáhá!

Alzheimer Café

V úterý 3. 9. od 18:00 klasicky v kavárně Mlsná kavka v Karlíně bude Mgr. Lenka Špaková mluvit o fenoménu Sendvičové generace.

Besedy k filmu Tancuj Matyldo v plné proudu

Týden mozku jsme využili na maximum. Zrovna v tomto týdnu jsme totiž zahájili naše besedy s odborníky a tvůrci filmu Tancuj Matyldo.

Zahajujeme besedy k filmu „Tancuj Matyldo“

Spolu s tvůrci filmu Tancuj Matyldo vyjíždíme do regionů, kde ve vybraných městech proběhne po promítání filmu beseda s tvůrci a s odborníky na téma Alzheimerova nemoc.

Příznaky počínající demence

Staří není choroba. Křehkost je typickým znakem seniorského věku a zároveň se zvyšuje riziko ztráty soběstačnosti. Syndrom demence může být jedním z faktorů křehkosti, ale ne každý starý člověk trpí demencí.

Sdílíme s Vámi rady a tipy pro pečující. Sledujte nás YouTube kanál.

Pravidelně přidáváme nový obsah na náš YouTube kanál – Seňorina pro pečující. Obsah je zaměřený na poskytování podpory rodinným pečujícím, kteří se starají o blízké s Alzheimerovou nemocí nebo jiným typem demence, a zároveň na zvyšování povědomí veřejnosti.

Veřejná debata v rámci osvětové kampaně k filmu Tancuj Matyldo

Ve středu 8. listopadu 2023 se konala veřejná diskuze u příležitosti vzniku nového filmu Tancuj, Matyldo. Nový film Tancuj, Matyldo v životních rolích s Karlem Rodenem a Reginou Rázlovou inspirovaný skutečnou událostí vstoupí do kin 30. listopadu.

Výživa & Alzheimerova nemoc. Jak zmírnit stres při jídle?

Mnoho lidí s demencí ztrácí schopnost se samostatně najíst, což pro rodinné pečovatele představuje značnou výzvu, ale i pocit úzkosti. U lidí s demencí často dochází k nechtěnému úbytku hmotnosti, a mohou být ohroženi podvýživou.

NF Seňorina vás zve na Den Alzheimerovy nemoci (čtvrtek 21. 9. 2023)

Srdečně vás zveme na setkání v Městské knihovně v Praze – Hradčany, kde si ve čtvrtek 21. 9. 2023 od 17:17 připomeneme Světový den Alzheimerovy nemoci. Na tento významný den jsme pro vás připravili program se zajímavými hosty a našimi podporovateli.

Znáte Dobrobot? Přinesl 9 000 Kč pro NF Seňorina

Letos v květnu jsme spustili první charitativní aukci pro Nadační fond Seňorina. Dobrobot je první dobročinná aukční platforma, která prostřednictvím on-line aukcí jednoduše a bezpečně propojuje sociálně a společensky odpovědné firmy a individuální dárce s neziskovými organizacemi.

Přihlaste se k odběru novinek

Čtvrtletně rozesíláme elektronicky informace o aktualitách z Centra. Přihlaste se a zůstaňte s námi v kontaktu.