O nás

"Odlehčujeme rodinám, které se rozhodly o své blízké pečovat doma."

Centrum Seňorina je od roku 2015 poskytovatelem kvalitní ambulantní a pobytové odlehčovací služby, přímo v centru Prahy v ulici Na Poříčí, se zaměřením na klienty s Alzheimerovou nemocí a dalšími typy demence. Jsme spolehlivý partner rodin, které se rozhodly pečovat o své blízké doma a občas si potřebují vydechnout, něco zařídit nebo jet na dovolenou a chtějí mít jistotu, že v tomto čase bude o jejich blízké dobře postaráno. Výjimečnost našeho zařízení stojí na třech pilířích, které se prolínají celou službou:

1.

Montessori přístup

„Pomoz mi, abych to zvládl sám.“ Naše sociální pracovnice a pečovatelky se ke všem klientům chovají s maximálním respektem a s jejich podporou mohou klienti dělat vše, co chtějí a na co ještě stačí. Klienti si tak zachovávají soběstačnost v běžných denních činnostech.

2.

Podporujeme individuální zájmy a potřeby klienta

Klienti se v Centru mohou účastnit každodenních skupinových aktivizací, zároveň se jim věnujeme také individuálně, zaměřujeme se na jejich zájmy a rozvíjíme požadované dovednosti. 

3.

Jako doma

Komorní, útulné prostředí a malá kapacita našeho zařízení vytváří rodinnou atmosféru, takže se u nás klienti velmi rychle cítí jako doma. Navíc Centrum je zařízeno a vybaveno navigací pro lepší orientaci a pocit bezpečí právě pro klienty se syndromem demence. 

Naším cílem jsou služby na vysoké úrovni, které poskytují klientům při jejich diagnóze podporu, ale zároveň cenovou dostupnost všem rodinám, které je potřebují. Protože jsme nestátní a nezisková organizace věnujeme se i hledání alternativních zdrojů financování a partnerů, kteří nám s nákladným provozem pomáhají. Náš provoz je financován z několika zdrojů, které jsou pro nás životně důležité a velmi si jich vážíme. 

Financování odlehčovací služby

  • provozní granty a dotace
  • výnosy z hlavní činnosti
  • příspěvky a dary

Přihlaste se k odběru novinek

Čtvrtletně rozesíláme elektronicky informace o aktualitách z Centra. Přihlaste se a zůstaňte s námi v kontaktu.

Kapacita Centra

Kapacita naší pobytové i ambulantní služby je pro tuto chvíli naplněna až do srpna. Vzhledem k relativně častým změnám Vám můžeme nabídnout zařazení do seznamu zájemců. V případě zájmu kontaktujte prosím naši sociální pracovnici na telefonu +420 792 753 736.