Zahradničení a cestování

Přijde Vám to jako dvě činnosti, které jsou náročné pro osoby v pokročilejším věku. Opak je pravdou, naši klienti mají velkou radost z obou těchto aktivit. Již od brzkého jara jsme začali s pěstováním zeleniny ze semínek. Je velmi uklidňující pozorovat každotýdenní pokrok našich výpěstků. Samozřejmě s růstem je také potřeba přesazování do větších nádob a pravidelná zálivka. Na balkóně už nám vznikla malá zahrádka a těšíme se na první plody naší snahy.

Vysoké Tatry, Řecko, Francie, Kuba nebo třeba Švýcarsko – toto všechno jsou destinace, které jsme s našimi klienty navštívili v rámci Cestovatelského programu, který je posledních pár měsíců novinkou u nás v Centru. Připravíme si občerstvení z charakteristických surovin pro danou oblast, promítáme si fotografie nebo dokumenty a povídáme si o reáliích a kultuře a společně s klienty vzpomínáme a vracíme se na tato místa.

Facebook
Twitter

Přihlaste se k odběru novinek

Čtvrtletně rozesíláme elektronicky informace o aktualitách z Centra. Přihlaste se a zůstaňte s námi v kontaktu.

Kapacita Centra

Kapacita naší pobytové i ambulantní služby je pro tuto chvíli naplněna až do srpna. Vzhledem k relativně častým změnám Vám můžeme nabídnout zařazení do seznamu zájemců. V případě zájmu kontaktujte prosím naši sociální pracovnici na telefonu +420 792 753 736.