Únor v centru

Přestože je únor nejkratší měsíc v roce, stihli jsme toho během něj v Centru velmi mnoho. Z hudebních zážitků tohoto měsíce musíme vyzdvihnout muzikoterapeutické odpoledne od dua Vlny Bytí, které klienty zapojilo do hudebního programu. A velkou radost nám i našim klientům udělal koncert Duo di Fiori svým nádherným operním vystoupením. Náš obývací pokoj se proměnil v koncertní sál, ve kterém zazněly například Dvořákovy Cikánské melodie, Mozartova Výstraha, Schubertova Ave Maria nebo Pucciniho O mio bambino caro 🎶.

Další nezapomenutelnou událostí v Centru bylo mezigenerační setkání s dětmi z MŠ Klásek. Děti a senioři se potkávají každý měsíc a vždy je veselo. Tématem únorového setkání byly pohádky a následně každý vyrobil svého Rumcajse. Tato setkání jsou vždy plná neutuchající dětské energie a jsou velkým přínosem pro obě strany.

Ale nezapomínáme ani na běžné každodenní aktivizace a procvičování kognitivních funkcí. Velký úspěch sklidila sada na kognitivní trénink do České alzheimerovské společnosti, speciálně její obrázkové domino a pak také hraní klasického Země, město, ale v trochu zjednodušené verzi.

Facebook
Twitter

Přihlaste se k odběru novinek

Čtvrtletně rozesíláme elektronicky informace o aktualitách z Centra. Přihlaste se a zůstaňte s námi v kontaktu.