Terapie psem od Ježíškových vnoučat

Pes je nejlepší přítel člověka a proto terapie psem neboli canisterapie přináší mnoho pozitiv. Psi pomáhají navázat kontakt, uvolňují atmosféru, odvádějí napětí a odstraňují komunikační bariéry. Rozvíjí empatii a pochopení. Setkání se psem má dokonce vliv na duševní očistu. 

Všechny tyto blahodárné účinky jsme mohli po celý rok dopřát klientům našeho Centra a to díky podpoře Ježíškových vnoučat, která nám tyto terapie zaplatili jednou týdně na celých 12 měsíců.

Od února 2022 jsme proto každý týden u nás mohli přivítat francouzské buldočky Elvírku a Kvidouška, kteří s sebou kromě své paničky, paní Martiny, vzali velkou dávku psí bezprostřednosti a skvělé nálady a naplnili s nimi prostory našeho Centra. Samotná přítomnost malých chlupáčů byla blahodárná, a když se k tomu přidalo ještě hlazení, rozdávání pamlsků a příběhy z jejich soužití, bylo vždy o veselá odpoledne postaráno. Většina klientů během canisterapie soustředí veškerou pozornost k přítomnosti pejsků, nachází v ní klid a radost, ze které čerpají ještě dlouho po jejich odchodu.

„Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata

Facebook
Twitter

Přihlaste se k odběru novinek

Čtvrtletně rozesíláme elektronicky informace o aktualitách z Centra. Přihlaste se a zůstaňte s námi v kontaktu.

Kapacita Centra

Uvolnily se nám tyto termíny na pobytové službě:

Pánské: 18. 6. – 23.6. | 30. 8. – 2. 9. | 4. 9.  – 13. 9.  

Dámské: 16. 7. – 26. 7. | 3. 9. – 7. 9. | od 16.9. možnost i dlouhodobých pobytů.

Jinak je kapacita naší pobytové i ambulantní služby pro tuto chvíli naplněna až do konce září. Dále nabízíme volné termíny od října do prosince 2024 (s výjimkou 24.12 – 26.12.

Vzhledem k relativně častým změnám Vám můžeme nabídnout zařazení do seznamu zájemců. V případě zájmu kontaktujte prosím naši sociální pracovnici na telefonu +420 792 753 736.