Podzim v Seňorině

Letošní podzim byl dlouhou dobu krásně teplý a slunečný a přesně taková nálada panovala i v Centru Seňorina. V Centru bylo plno a o zajímavé aktivizace a návštěvníky opravdu nebyla nouze. Tančili jsme, procvičovali jsme mozek, pekli jsme různé podzimní dobroty, zdobili jsme Centrum podzimními dekoracemi a v neposlední řadě jsme se zaposlouchali a sami si i vyzkoušeli hru na speciální zvonkohry a křišťálovo-skleněné mísy a mnoho dalších aktivizací. 

Každý týden nás navštívili francouzští buldočci Elvírka a Kvidoušek se svou paničkou Martinou a vnesli do Centra trochu té své psí bezprostřednosti. To však nebyla jediná psí společnost, také nás jednou měsíčně navštívil zlatý retrívr Snookie, který svou hravostí a chutí na piškot dokázal rozesmát celé okolí. Abychom však zmínili spravedlivě všechny zvířecí návštěvníky, musíme ještě zmínit kocoura Froda, který Centrum zaplnil svou kočičí noblesou a klienty svým spokojeným předením naplnil klidem.

Během podzimu u nás také byl den otevřených dveří a zájemci o naše služby si mohli Centrum zblízka prohlédnou. Velkou radost nám udělali malí návštěvníci z MŠ Klásek, kteří jednou měsíčně v rámci mezigeneračního setkávání společně s našimi klienty tvoří, během podzimu vytvářeli například draky. Klienti jsou během času stráveném s dětmi usměvaví a energičtí. Obě strany získávají hodnotnou zkušenost vzájemné pomoci a spolupráce.

V neposlední řadě jsem se věnovali přípravě jídla a pečení. Naším společným dílem byla úchvatně vonící a ještě lépe chutnající dýňová bábovka, jejíž příprava zaměstnala všechny. A jak se říká: „Jak k dílu, tak k jídlu.“ tak jsme jí pak také společnými silami ochutnali.

Podzim je krásné, barevné období plné možností a my jsme se snažili trochu té krásy a aktivit dostat i ke klientům do Centra.

Facebook
Twitter

Připojte se k dobrotě

Giving Tuesday – Dnes je Světový den štědrosti a dobrých skutků, zapojte se i vy a pomozte společně s námi nadechnout se rodinám, do kterých vstoupila Alzheimerova nemoc. Zapojte se ZDE.