Vybavené Montessori prostředí

29. 3. 2024

„Pomoz mi, abych to dokázal sám.“ tak zní hlavní motto Marie Montessori. Jelikož montessori přístup je jednou ze základních filozofií našeho Centra snažíme se v tomto duchu mít i zařízené prostředí. Pro klienty je mnohem přínosnější, když si jednoduché úkony, na které byli celý život zvyklí mohou udělat sami a podporovat tak svou sebedůvěru a sebeúctu. Proto máme v Centru většinu věcí popsaných jednoduchými názvy, aby si například mohli najít příbory, vzít si skleničku nebo třeba pověsit prádlo. Zároveň je náš prostor vybaven i přehlednou navigaci, která jim pomáhá s orientací v prostoru a snadno tak dojdou sami na oběd do jídelny, aktivizace do obývacího pokoje nebo třeba na toaletu.

Děkujeme společnosti ČEPS, že již několikátý rok po sobě nám přispívá na toto pro nás velmi důležité vybavené prostředí, které pomáhá našim klientům. Velké díky!❤️

Přihlaste se k odběru novinek

Čtvrtletně rozesíláme elektronicky informace o aktualitách z Centra. Přihlaste se a zůstaňte s námi v kontaktu.

Kapacita Centra

Kapacita naší pobytové i ambulantní služby je pro tuto chvíli naplněna až do srpna. Vzhledem k relativně častým změnám Vám můžeme nabídnout zařazení do seznamu zájemců. V případě zájmu kontaktujte prosím naši sociální pracovnici na telefonu +420 792 753 736.