Vybavené Montessori prostředí pro klienty s demencí

9. 11. 2023

S podporou od společnosti Čeps, a. s. si můžeme dovolit vybavené Montessori prostředí, které je přímo uzpůsobené pro potřeby klientů s demencí. Nejen, že se v něm mohou zapojit do běžných domácích prací, na které byli celý život zvyklí a pomáhají je udržovat soběstačné. Ale je tu i velké množství pomůcek, třeba na každodenní kognitivní trénink k podpoře činnosti mozku nebo reminiscenční kufr, který pomáhá klientům vzpomínat na šťastné etapy jejich života a vracet je do veselých vzpomínek. V neposlední řadě jasná navigace v prostoru, štítky se základními názvy věcí jako nápověda, využívání kontrastu na zdůraznění určitých věcí, to vše a mnohem více pro snažší orientaci klientů v prostoru je u nás samozřejmostí.

Moc děkujeme za podporu naší činnosti!

Přihlaste se k odběru novinek

Čtvrtletně rozesíláme elektronicky informace o aktualitách z Centra. Přihlaste se a zůstaňte s námi v kontaktu.

Kapacita Centra

Uvolnily se nám tyto termíny na pobytové službě:

Pánské: 27. 5. – 6. 6. | 22. 7. – 5. 8. | 9. 9.  – 16. 9.

Dámské: 31. 5. – 7. 6. 

Jinak je kapacita naší pobytové i ambulantní služby pro tuto chvíli naplněna až do září. Dále nabízíme volné dlouhodobé termíny v období říjen – prosinec 2024 (kromě 24.12. – 26.12.2024).

Vzhledem k relativně častým změnám Vám můžeme nabídnout zařazení do seznamu zájemců. V případě zájmu kontaktujte prosím naši sociální pracovnici na telefonu +420 792 753 736.t