Nové vybavené od Nadace Olgy Havlové

13. 12. 2022

I tento rok jsme se snažili pracovat na zkvalitňování služeb a vybavení našeho Centra, aby u nás klientům bylo pohodlně a cítili se komfortně, a to i ve svých pokojích. Letos jsme se zaměřili na kvalitní spánek a pohodlí na lůžku i pro méně pohyblivé klienty nebo pro klienty, kterým zrovna není dobře. Díky podpoře Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se nám podařilo obměnit nebo přikoupit nové vybavení, které je důležitou součástí klientských pokojů. Pořídili jsme:

  • 3 ks antidekubitních matrací do klientských pokojů pro prevenci a léčbu proleženin až 4. stupně rizika, které jsou vodotěsné, ale zároveň prodyšné. Klienti tak spí na kvalitních matracích, které jsou odolné i proti znečištění a vlhkosti a jsou tak hygienické.
  • 3 ks nočních stolků se sklopnou tabulí (pultíkem), díky kterým můžeme podávat stravu i klientům na lůžku s velmi omezenou pohyblivostí nebo když se zrovna necítí dobře. Noční stolky mají kolečka pro snadnou manipulaci. 
  • 1 ks speciální zvedací židle Hebix pro snadné a bezpečné zvedání osoby po pádu, jak pro osobu zvedanou, tak i zvedající. Tato židle umožní našim pečovatelkám zvednou klienta do polohy v sedě s minimem námahy.

Děkujeme Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové za poskytnuté peněžní prostředky a spolupráci, díky které můžeme našim klientům poskytnout větší komfort při jejich pobytu. Klienti i naši pečovatelé toto nové vybavení velmi uvítali.

Přihlaste se k odběru novinek

Čtvrtletně rozesíláme elektronicky informace o aktualitách z Centra. Přihlaste se a zůstaňte s námi v kontaktu.