Muzikoterapie sponzorované Moneta Money Bank

3. 10. 2022

Díky podpoře Moneta Money Bank jsme mohli i letos navázat pokračující spolupráci z loňského roku s Vlnami bytí, muzikoterapeutickým duem Jiří Hampl a Ivana Guzková, kteří za pomoci hlasu, kytary, hang drumu, rezonančních mís a dalších netradičních hudebních nástrojů dokáží rozvinout sebevyjádření klientů skrze hudební projev, podpořit zklidnění a relaxaci a vytvořit ojedinělý hudební zážitek. Tento pravidelný hudební program patří v Centru k nejoblíbenějším a díky proškolení našich pracovníků od Vlny bytí jsme mohli tento blahodárný program přinášet našim klientům častěji.

Dalšími pomůckami, které jsme mohli pro naše klienty z daru od Moneta Money Bank pořídit jsou:

  • Hrnkové květiny a potřeby pro sázení – kontakt s hlínou a květinami je u našich klientů velmi oblíbený a pro procvičení funkcí jemné motoriky velmi prospěšný. Bohužel nemáme žádnou zahrádku, na které by mohli pravidelně zahradničit, snažíme tedy alespoň sázet, přesazovat a pečovat o květiny a bylinky v mnoha truhlících.
  • Společenská hra – pro podporu soustředění, spolupráce a socializace, které jsou pro člověka stejně důležité jako procvičení kognitivníchfunkcí.
  • Logická hra Mistr Getriko – je výborným pomocníkem pro procvičování paměti, koncentrace a prostorové představivosti, zejména pro klienty, kteří preferují individuální aktivity.

Velice si vážíme podpory, kterou nám Moneta Money Bank poskytuje. Díky ní zažívají naši klienti více radosti skoro každý den.

Přihlaste se k odběru novinek

Čtvrtletně rozesíláme elektronicky informace o aktualitách z Centra. Přihlaste se a zůstaňte s námi v kontaktu.