Terapie psem od Ježíškových vnoučat

19. 12. 2022

Pes je nejlepší přítel člověka a proto terapie psem neboli canisterapie přináší mnoho pozitiv. Psi pomáhají navázat kontakt, uvolňují atmosféru, odvádějí napětí a odstraňují komunikační bariéry. Rozvíjí empatii a pochopení. Setkání se psem má dokonce vliv na duševní očistu. 

Všechny tyto blahodárné účinky jsme mohli po celý rok dopřát klientům našeho Centra a to díky podpoře Ježíškových vnoučat, která nám tyto terapie zaplatili jednou týdně na celých 12 měsíců.

Od února 2022 jsme proto každý týden u nás mohli přivítat francouzské buldočky Elvírku a Kvidouška, kteří s sebou kromě své paničky, paní Martiny, vzali velkou dávku psí bezprostřednosti a skvělé nálady a naplnili s nimi prostory našeho Centra. Samotná přítomnost malých chlupáčů byla blahodárná, a když se k tomu přidalo ještě hlazení, rozdávání pamlsků a příběhy z jejich soužití, bylo vždy o veselá odpoledne postaráno. Většina klientů během canisterapie soustředí veškerou pozornost k přítomnosti pejsků, nachází v ní klid a radost, ze které čerpají ještě dlouho po jejich odchodu.

„Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata

Přihlaste se k odběru novinek

Čtvrtletně rozesíláme elektronicky informace o aktualitách z Centra. Přihlaste se a zůstaňte s námi v kontaktu.

Kapacita Centra

Kapacita naší pobytové i ambulantní služby je pro tuto chvíli naplněna až do srpna. Vzhledem k relativně častým změnám Vám můžeme nabídnout zařazení do seznamu zájemců. V případě zájmu kontaktujte prosím naši sociální pracovnici na telefonu +420 792 753 736.