Terapie psem od Ježíškových vnoučat

19. 12. 2022

Pes je nejlepší přítel člověka a proto terapie psem neboli canisterapie přináší mnoho pozitiv. Psi pomáhají navázat kontakt, uvolňují atmosféru, odvádějí napětí a odstraňují komunikační bariéry. Rozvíjí empatii a pochopení. Setkání se psem má dokonce vliv na duševní očistu. 

Všechny tyto blahodárné účinky jsme mohli po celý rok dopřát klientům našeho Centra a to díky podpoře Ježíškových vnoučat, která nám tyto terapie zaplatili jednou týdně na celých 12 měsíců.

Od února 2022 jsme proto každý týden u nás mohli přivítat francouzské buldočky Elvírku a Kvidouška, kteří s sebou kromě své paničky, paní Martiny, vzali velkou dávku psí bezprostřednosti a skvělé nálady a naplnili s nimi prostory našeho Centra. Samotná přítomnost malých chlupáčů byla blahodárná, a když se k tomu přidalo ještě hlazení, rozdávání pamlsků a příběhy z jejich soužití, bylo vždy o veselá odpoledne postaráno. Většina klientů během canisterapie soustředí veškerou pozornost k přítomnosti pejsků, nachází v ní klid a radost, ze které čerpají ještě dlouho po jejich odchodu.

„Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata

Volná kapacita

Na listopad a prosinec se nám uvolnila kapacita pro nové klienty, pro více informací nás kontaktujte +420 604 708 111