Muzikoterapie sponzorované Moneta Money Bank

Díky podpoře Moneta Money Bank jsme mohli i letos navázat pokračující spolupráci z loňského roku s Vlnami bytí, muzikoterapeutickým duem Jiří Hampl a Ivana Guzková, kteří za pomoci hlasu, kytary, hang drumu, rezonančních mís a dalších netradičních hudebních nástrojů dokáží rozvinout sebevyjádření klientů skrze hudební projev, podpořit zklidnění a relaxaci a vytvořit ojedinělý hudební zážitek. Tento pravidelný hudební program patří v Centru k nejoblíbenějším a díky proškolení našich pracovníků od Vlny bytí jsme mohli tento blahodárný program přinášet našim klientům častěji.

Dalšími pomůckami, které jsme mohli pro naše klienty z daru od Moneta Money Bank pořídit jsou:

  • Hrnkové květiny a potřeby pro sázení – kontakt s hlínou a květinami je u našich klientů velmi oblíbený a pro procvičení funkcí jemné motoriky velmi prospěšný. Bohužel nemáme žádnou zahrádku, na které by mohli pravidelně zahradničit, snažíme tedy alespoň sázet, přesazovat a pečovat o květiny a bylinky v mnoha truhlících.

  • Společenská hra – pro podporu soustředění, spolupráce a socializace, které jsou pro člověka stejně důležité jako procvičení kognitivníchfunkcí.

  • Logická hra Mistr Getriko – je výborným pomocníkem pro procvičování paměti, koncentrace a prostorové představivosti, zejména pro klienty, kteří preferují individuální aktivity.

Velice si vážíme podpory, kterou nám Moneta Money Bank poskytuje. Díky ní zažívají naši klienti více radosti skoro každý den.