Jaro v plném proudu

Aprílový měsíc jsme nemohli zahájit jinak než Velikonocemi. Přípravy na tento jarní bohatý svátek jsme opravdu nepodcenili a tak už jsme koncem března zasévali pšenici, aby nám svou svěží zelenou vnesla do Centra jaro. Barvili jsme během arteterapie různými metodami vajíčka a v neposlední řadě jsme si na škaredou středu upekli jidáše, abychom je mohli další den ráno posnídat. I naše pravidelná středeční kavárna se nesla v duchu Velikonoc a malovali jsme vajíčka. Toto období jsme si v Centru velmi užili.

Nově jsme v Centru zařadili aktivizaci – Cestovatelský program. Naší první destinací byly Vysoké Tatry a s klienty jsme se, alespoň na krátký čas přenesli pomocí promítání fotografií, ukázek cestovatelských a turistických předmětů, ochutnávek tamních specialit a společného povídání na vrcholky těchto majestátních hor. Klienty to velmi bavilo a už se těšíme na další virtuálně-smyslové výlety z našeho „obýváku“.

V průběhu dubna za námi také přišel poprvé dobrovolník pan Petr, který si přinesl sebou kytaru a našim klientům zahrál. Navštívily nás děti z mateřské školky a přinesly sebou bubny. Jejich lektorka hrála na harmoniku a děti s klienty bubnovaly, bylo to krásné a velmi hlasité dopoledne. =)