Strom přání

Na konci roku vždy přemýšlíme čím u nás příští rok zlepšit našim klientům pobyt nebo zvednout náladu. Dali jsme dohromady pár nápadů přání, které by nám k tomu mohly pomoci a v Centrum nám chybí nebo dosluhují. Kdyby jste nám chtěli pomoci tato přání splnit, byli bychom vám moc vděčni.

Přání s červenou mašlí jsou už zabraná někým jiným.

Detailní popis přání:

 • Velká molitanová hrací kostka – pro snazší hraní deskových her s našimi klienty. Příklad ZDE
 • Mobil s dobrým fotoaparátem – abychom dále mohli zaznamenávat co se v Centru děje. Přejeme si, aby tyto fotografie byly krásně ostré a reprezentativní, a abychom je mohli rychle sdílet rovnou z mobilu. Proto potřebujeme mobil s dobrým foťákem (ideálně s funkcí „portrét“). Nemusí se jednat o nový mobil.
 • Lino na rytí – v Centru máme grafický set na linorytí, který je klienty velmi oblíbený. K jeho použítí, ale potřebujeme lino vhodné na rytí. Takže pokud máte doma třeba vhodné zbytky, nám by se velmi hodily.
 • Várnice na čaj – rádi bychom měli v Centru várnici na čaj (cca 6l) s kohoutkem, díky které budou mít klienti k dispozici stále teplý čaj a budou si ho moci sami natočit.
 • Terénní invalidní vozík – rádi bychom naše klienty a klientky doprovázeli na procházkách v okolí Centra. Pro některé to bez invalidního vozíku nejde. Na bezpečné zdolání cest z velkých kostech v centru Prahy potřebujeme invalidní vozík s většími koly. Příklad ZDE
 • Nájezdové ližiny – moc bychom si pro naše klienty přáli nájezdovou plochu u hlavního vchodu do výtahu. Hodili by se nám TYTO ližiny.
 • Difuzér – je nepostradatelný pomocník v našem Centru, může sloužit jako pomůcka aromaterapie, estetická dekorace, zdroj příjemné vůně v místnostech, kde je ho zrovna třeba, nebo jako osobní smyslová stimulace na pokoji konkrétního klienta/ky. Hodil by se nám třeba TENTO, který je vhodný i do větších prostor
 • Korkové tabule do klientských pokojů – rádi bychom klientům přizpůsobili prostředí co nejvíce to jde, a tak bychom do každého pokoje rádi umístili korkové tabule, na které si mohou umisťovat fotografie, obrázky, lístečky s poznámkami či cokoli dalšího. Velikost by měla být A4 nebo A3.
 • Povlečení – klasických rozměrů na jednolůžko s velkým polštářem.
 • Mlékovar – rendlík na ohřívání mléka.
 • Zrnková káva – do kávovaru, na kterém připravujeme kávu pro klienty a návštěvníky naší pravidelné středeční kavárny.
 • Kávovar – náš starý kávovar už dosloužil, rádi bychom nový automatický kávovar na přípravu kávy pro středeční kavárny.
 • Esenciální aroma oleje – do difuzérů, které v Centru používáme pro aromaterapie, uvolnění klientů nebo jako zdroj příjemné vůně.
 • Nahřívací polštářky do mikrovlnky – využíváme je pro klienty před masáží pro uvolnění svalů. Nahřívací polštářky máme prověřené a víme, že fungují. Měly by být plněné nějakou přírodninou, která se dá nahřívat v mikrovlné troubě a měly by být trošku větší, aby se daly přiložit třeba na krční páteř. Například TYTO.
 • Sada šálků s podšálky – hodily by se nám na naší pravidelnou středeční Kavárnu aneb trénink mozku v ceně kávy. Během první části programu nabízíme kávu se zákuskem. Rádi bychom, aby i tak banální věc jako pití kávy, byla stylová. Moc dobře totiž víme, že jíme a pijeme také očima, a že příjemné atmosféře pomáhá dekorace, která klientům připomíná staré časy. Naše porcelánové pozlacené šálky už toho nasloužily dost. Je načase pořídit nové stejně krásné, které oproti těm starým půjdou mýt v myčce. Nemusí se jednat o nové šálky, třeba máte právě ty perfektní doma ve sklepě. Potřebovali bychom alespoň 12 ks větších šálků, například TĚCHTO.
 • Malé polštáře a povlaky – malé polštáře někdy používáme místo podsedáků na židle pro ještě větší pohodlí klientů, za záda, za hlavu, jako dekoraci na pohovky, na lůžka, k polohování.

Pro informace ke konkrétnímu daru nebo k jeho zamluvení prosím pište na aktivizace@centrum-senorina.cz nebo volejte na +420 776 450 733

Dar nám můžete osobně přinést do Centra nebo nám ho poslat na Centrum Seňorina, Na Poříčí 36,  Praha 1, 110 00

Nebo nám můžete částku odpovídající hodnotě daru zaslat na bankovní účet 2100940971/2010.

Samozřejmě jsme schopni vám vystavit potvrzení o daru.

Děkujeme a přejeme Vám krásné svátky.