Hodnocení rodiny klientky, přechod z domácí péče do zařízení

Dobrý den, zdravíme do Seňoriny.

Do nového roku Vám nejdříve přejeme vše dobré a nejvíce radost z práce. Ještě jednou, písemně, bych ráda poděkovala za péči při dlouhodobém pobytu mé maminky u Vás.

Nejdůležitější bylo mé zjištění, že když najednou maminka nemohla být doma sama bez přítomnosti někoho dalšího a my došli k tomu, že péči o maminku nezvládáme ani s pomocí sociální pracovnice, je organizace, která nám pomůže.

Maminka si zachovala důstojnost, ve společenství Seňoriny se opět dostala do rozumného režimu. Díky za trpělivost, kterou jste museli prokázat, abyste zvládli různé vrtochy starší osoby, kterých jsem si byla vědoma, a samotnou mě zaskočily.

Pomohli jste mi, abych přijala, že není selhání, když sami péči nezvládáme. 3 roky jsme se snažili podporovat maminku v jejím bytě, v domnění, že je to to nejlepší, co můžeme pro ni udělat, když se najednou její schopnost soběstačnosti zlomila. Ale ztráta potřeby hygieny a celodenní polehávání v posteli mě hodně trápilo. Teď jsou to 3 měsíce, kdy jsme maminku museli přestěhovat do Alzheimer home. I tady si již zvykla a zdá se, že je tu „doma“.

Pro každého potomka je nejspíš obtížné projít obdobím, kdy skvělý rodič-vůdce, je najednou zcela závislý a vrtošivý… a já jsem šťastná, že jsme přechod s Vaší pomocí zvládli.

Za celou rodinu Naďa K.

Mohlo by vás zajímat