Děkujeme za dárky Ježíškovým vnoučatům!

Děkujeme Nadačnímu fondu Českého rozhlasu, že v rámci projektu Ježíškova vnoučata rozdává radost a plní vánoční přání osamělým seniorům. Čtyři klienti Centra Seňorina dostali díky lidem dobré vůle a tomuto bohulibému projektu pod stromeček krásné dárky.

Paní Ludmila, které je 77 let, dostala velkou terapeutickou panenku Jakuba v hodnotě 2.719 Kč.

V Centru Seňorina s sebou nějakou dobu všude nosila plyšového pejska, povídala si s ním, krmila ho a starala se o něj. Oslovovala ho: „ty kluku“ nebo „to je můj kluk“. Tak jsme si řekli, že by jí mohl udělal radost opravdový látkový kluk v podobě terapeutické panenky Jakuba, kterou dodává společnost APOS Brno.

Za skvělý dárek vděčí Ludmila tajným Santům z CN Group.  Děkujeme Santové!

Senioři se středně těžkou a těžkou demencí se díky terapeutické panence zbaví úzkosti a napětí, zklidní se a dokáží prožívat radost. Kontakt s panenkou zlepšuje komunikaci a má pozitivní dopad na kvalitu života.

Jakub se hned ujal a zdá se, že brzy budeme muset pořídit další terapeutické panenky.

Paní Anna, které je 81 let, dostala díky Ježíškovým vnoučatům k Vánocům tyčový mixer. Už má problém s polykáním a snadno jí zaskočí kousek čehokoli. Potřebuje proto, abychom jí vše, co jde, rozmixovali. Nemá ale tyčový mixer, tak nás o něj požádala. Jsme moc rádi, že se nám podařilo její přání splnit, protože jinak jí chutná jíst.

Třetím obdarovaným je pan František, kterému je 81 let. Dostal stojan na časopisy, protože často a rád čte oblíbené časopisy a knihy. Pan František také rád předčítá a recituje ostatním klientům Centra Seňorina. Stává se však, že své oblíbené čtivo někam odloží, pak si nemůže vzpomenout kam a to ho stresuje. Praktický stojan na časopisy tento problém vyřešil.

Paní Květoslava, které je 75 let, dostala barevné korále k navlékání. Už se hůře vyjadřuje, ale baví ji manuální činnosti. Ráda by zase vyráběla různé šperky a navlékala korálky. Tvořivá činnost ji zaměstná a přinese příjemné pocity. Vedle toho si paní Květoslava bude procvičovat jemnou motoriku.

Děkujeme Ježíškovým vnoučatům. ❤

O projektu Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata samotná vznikla v roce 2016 na dvorku jihlavského Českého rozhlasu, kde se tamní redaktorka Olga Štrejbarová, po návratu z natáčení v domově důchodců, rozhodla přinést do těchto zařízení více radosti a života. Doslova na koleni se pustila chvíli před Vánoci do práce a během prvního ročníku se za pomoci kamarádů, dobrovolníků a dárců podařilo splnit skrze facebookovou skupinu Ježíškova vnoučata zhruba šest stovek přání babiček a dědečků v domovech na Vysočině, Brně nebo Lysé nad Labem. Zkrátka napsala e-mail do domovů s nabídkou, že chce jejich klientům splnit přání a potřebuje pomoc v podobě seznamů „pro Ježíška“. Sama nevěděla, jestli to dokáže. Věřila v dobrá srdce lidí. A povedlo se. První seznam přání vyvěšený na facebooku pocházel z třebíčského domova. Lidé si dvacítku přání rozebrali do dvou hodin. Další pak už do pěti minut. A pak…pak už volali po dalším seznamu přání k plnění. Bylo jasné, že Ježíškova vnoučata mají šanci na život.