Kalendář akcí

Seznam plánovaných akcí:

Zář
23
Čt
Smyslová aktivizace
Zář 23 @ 15:00 – 17:00
Zář
24
Arteterapie
Zář 24 @ 15:00 – 17:00
Arteterapie

Díky arteterapii mohou klienti tvořit, projevit se a vyjádřit to, co slovy nejde. Arteterapie jim pomáhá zbavit se napětí a cítit se uvolněně. Tvořivá činnost jim dělá radost a přináší uspokojení. Pro nás je to také způsob, jak klienty lépe poznat a pochopit, co je pro ně důležité.

Zář
25
So
Reminiscenční terapie
Zář 25 @ 10:30 – 11:30
Reminiscenční terapie

Vzpomínání v seniorském věku pomáhá v uvědomění si vlastní hodnoty v okamžicích, kdy už věci nejde dělat jako dřív. I když už něco nezvládnu, stále jsem to já, ten stejný člověk, který se v životě neztratil a spoustu věcí dokázal. Díky vzpomínání lze životní role a úspěchy připomenout a přenést je do přítomnosti. Vzpomínáme při prohlížení starých fotografií, dobových obrázků, předmětů nebo oblečení. Společně můžeme vytvořit „Knihu života“. Nejčastěji vzpomínáme na rodinu, školu, práci a koníčky.

Zář
26
Ne
Kolektivní čtení a ergoterapie (pěstitelství)
Zář 26 @ 10:30 – 11:30
Kolektivní čtení a ergoterapie (pěstitelství)

Ergoterapie neboli pracovní terapie pozitivně působí na fyzický a duševní stav člověka. Zapojením klientů do smysluplných, ale zároveň běžných denních aktivit mu pomáháme udržet soběstačnost a podporujeme jeho sebedůvěru. Je to vlastně nácvik dovedností, který vede k maximální možné soběstačnosti. Prostředky ergoterapie velmi dobře korespondují s myšlenkou a mottem Marie Montessori, respektive montessori pedagogikou , kterou se v centru Seňorina řídíme. „Pomoz mi, abych to dokázal sám.“

Aromaterapie
Zář 26 @ 15:00 – 17:00
Aromaterapie

Aromaterapie je univerzální léčebnou metodou, kterou lze využít u kohokoli. Lidem postiženým demencí odchází jako první ze smyslů právě čich, tudíž se někdy stává, že člověk s demencí vůni necítí nebo není schopen ji identifikovat. Potíž s pojmenováním vůně může vycházet spíše z poškození paměťového a řečového centra mozku než čichového centra. Používáme éterické esenciální oleje, které jsou vyrobeny z různých částí rostlin a mají stimulující, nebo uklidňující účinky na lidský organismus.