Pečení s Andílky bylo famózní

Spolupráci s Montessori základní školou Andílek, která sídlí kousek od Anděla, jsme zahájili na jedničku. Zásluha je to především Veroniky Posar, která všechno vymyslela, připravila ingredience, recept v piktogramech i děti. Nemuseli jsme vysvětlovat nic. Děti naprosto spontánně mluvily nahlas, trpělivě opakovaly odpovědi na tytéž otázky a instruovali naše klienty, jak se mohou zapojit do krájení, míchání, zdobení… neboli pekli jsme  v duchu MONTESSORI MEZIGENERAČNĚ!

A co jsme společně pekli? Muffiny vylepšené smetanou, čili vláčné, a ozdobené jahodou…mňam, a pak taky rebarborovojahodovoborůvkovou bublaninu na „kavárnu“, náš pravidelný trénink paměti.

Celá příprava, proces i výsledek byly vynikající. Bylo až dojemné pozorovat děti, jak hledají cestu ke komunikaci, k porozumění se starším člověkem, navíc s hendikepem.

Než se v troubě koláč a muffiny  upekly, v obýváku si děti s klienty společně zazpívali a při gramofonu dokonce i zatančili. Všichni se zapojili a všichni prožili radostné chvíle. A to bylo hlavním záměrem, který se vydařil.

Děti jsme potěšili plyšovými medvědy od nadace Krása pomoci.

Tak zase příště!