NÁVŠTĚVA PSÍHO MIMINKA

Centrum Seňorina navštívilo štěňátko zlatého retrívra a všechny klienty moc potěšilo i rozesmálo. Každý dostal nějaké dobroty a pejsek pak postupně běhal od jednoho ke druhému a všichni mu pamlsky předávali a hladili ho.

Čtyřnohý kamarád přišel v doprovodu dobrovolnice Zuzky, která působí v organizaci Pestrá společnost. Tu založili v roce 2009 manželé Pragerovi a trenérka Míša Perčinová za účelem cvičení asistenčních psů pro lidi s postižením bez použití kotců. Věří, že pes, jež je vychovávaný a vycvičený v přirozeném prostředí domova, má tu nejlepší průpravu, aby pomáhal svému budoucímu páníčkovi. Zuzka zavítala do Centra Seňorina, aby udělala radost i našim seniorům, za což jí velmi děkujeme.

A jak návštěva čtyřnohého tvora pomáhá našim klientům? Canisterapie je léčebný kontakt psa a člověka. Ten už jen svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A úsměv přece léčí.

Abychom psa pustili ke klientům, musí být zcela čistý (srst, tlapky) i upravený, a musí každoročně navštěvovat veterináře. Vše probíhá pod dohledem pečovatelky a vždy se ptáme, zda se někdo z klientů psů nebojí.

Více o organizaci Pestrá společnost najdete zde http://www.pestra.cz/o-nas