Kariéra

Pracovník v sociálních službách & Aktivizační pracovník

Tato role v sobě spojuje a plynule propojuje roli pečovatele v přímé péči (obvyklé úkony péče jako dopomoc s hygienou, orientací, podáváním stravy atd.) a aktivizačního pracovníka (pro skupinovou i individuální aktivizaci).

Co vám můžeme nabídnout:

  • příjemné pracovní prostředí v malém kolektivu s malým počtem klientů (obvykle okolo 10-12 klientů s lehkou a střední fází demence), prostor pro individuální péči, různorodost a kreativitu
  • možnost výběru aktivizačních činností v souladu s vaší osobní preferencí (hudba a zpěv, arteterapie, vaření a pečení, vzpomínání – reminiscence, dramaterapie, kognitivní trénink, cvičení na židlích a mnohé další)
  • zaškolení do způsobu vedení skupinových aktivizací
  • podporu zkušené lektorky a koordinátorky našich aktivizací
  • různorodou a smysluplnou práci – zpětnou vazbu v podobě spokojených klientů dostáváte okamžitě 🙂
  • práci postavenou na Montessori přístupu: podpora, respekt, bezpečí
  • možnost zkusit si péči i aktivizace a rozhodnout se během zkušební směny
  • práci na hlavní pracovní poměr či DPČ, úvazek možný 0,5 až 1,0
  • příplatky 20% za víkendy a noční, po zkušební době měsíční odměny – celková mzda za celý úvazek po zkušební době až 36 tis hrubého (podle počtu příplatkových hodin)
  • příplatek za přípravu skupinové aktivizace
  • navíc stravenkový paušál 116,-Kč/směnu a po zkušební době benefitní program

Dále nabízíme odborný rozvoj a vzdělávání v oblastech:

– Montessori v péči o seniory
– odborné vedení různých druhů aktivizací dle vlastních preferencí

Jaké znalosti a dovednosti hledáme:

V první řadě hledáme člověka, který je kreativní, energický a baví ho (ji) tvořit a vést různorodé aktivizační činnosti. Pokud milujete tvůrčí práci s lidmi, aktivity dokážete přizpůsobit individuálním potřebám klientů a radost z činnosti upřednostňujete před výsledkem, pojďte to zkusit.

Dále tato role vyžaduje:

  • přirozenou schopnost empatie k naší cílové skupině
  • znalost češtiny na úrovni rodilého mluvčího (podmínkou)
  • individuální přístup ke klientovi – princip respektu, bezpečí a rozvoj potenciálu
  • zároveň schopnost pracovat v týmu a vzájemně se s kolegy podporovat a pomáhat si
  • otevřenost k inovativním přístupům v péči
  • spolehlivost, zodpovědnost a samostatnost
  • odolnost vůči stresu
  • čistý trestní rejstřík, zdravotní způsobilost, fyzickou a psychickou zdatnost
  • minimálně středoškolské vzdělání a absolvování Kurzu pro pracovníky v sociálních službách dle § 37 vyhlášky č. 505/2006 Sb. (lze si doplnit do 18 měsíců po nástupu)

Zkušenost s pečovatelstvím o klienty s projevy kognitivních poruch, osoby s mentálním postižením nebo seniory je výhodou.

Místo práce a pracovní doba:

Praha 1 – Na Poříčí 36
pracovní doba: práce na směny – střídání směn denních a nočních(8-20h, 20–8h + doplňkově poloviční směny: 8-14, 14-20h,), všední dny i víkendy (max 2 do měsíce), dle rozvrhu minimálně 14 dní dopředu.

Pouze denní a/nebo poloviční směny nejsou bohužel možné. Min. 4 noční směny za měsíc podmínkou.

Nástup ideálně od 1.4.2024, příp. dohodou.

V případě zájmu nám zašlete Váš životopis a alespoň pár vět o sobě + čím Vás tato nabídka zaujala, přes kontaktní formulář.

Dobrovolník pro pobytovou a ambulantní odlehčovací službu

Náplň činnosti:

  • Individuální aktivizace s klienty – seniory s lehkou až středně těžkou demencí, zejména povídání si, hraní společenských her (deskovky, karty, aj),
  • Pomoc našim pečovatelům při skupinových aktivizacích – např. při cvičení, kognitivním tréninku, arteterapii či muzikoterapii
  • Pomoc při lehčích úkonech péče pod dohledem pečovatele – jedná se především o doprovody po Centru nebo při podávání stravy

Nabízíme:

  • Smysluplně strávený čas v příjemném prostředí v menším kolektivu s malým počtem klientů (obvykle 10 -14 klientů s lehkou a střední fází demence), prostor pro individuální přístup, různorodost a kreativitu
  • Podporu a zaškolení
  • Možnost vyzkoušet si péči postavenou na Montessori přístupu: podpora, respekt, bezpečí
  • Při dlouhodobé spolupráci (alespoň 80 hodin za rok) odborné vzdělávání v oblasti „Montessori přístup v péči o seniory“ či jiný kurz/workshop dle vlastních zájmů a potřeb, související s naší cílovou skupinou
  • Potvrzení o dobrovolnické praxi

Hledáme člověka, který:

  • se umí vcítit do prožívání a potřeb seniorů s Alzheimerovou nemocí nebo jiným typem demence
  • volí individuální přístup ke klientům
  • je otevřený k inovativním přístupům v péči
  • je spolehlivý, zodpovědný a samostatný
  • má čistý trestní rejstřík

V případě zájmu nás kontaktujte na email: dobrovolnici@centrum-senorina.cz

Budeme se na vás těšit.

Přihlaste se k odběru novinek

Čtvrtletně rozesíláme elektronicky informace o aktualitách z Centra. Přihlaste se a zůstaňte s námi v kontaktu.

Kapacita Centra

V období březen – srpen Vám můžeme nabídnout několik posledních krátkých pobytů na 1-2 týdny ve vybraných termínech. Na ambulantní službě již máme volné pouze pondělky a pátky.

Pro více informací kontaktujte sociální pracovnici na +420 792 753 736.